Podłogi PCV są najczęściej spotykaną formą pokrycia posadzki w obiektach użyteczności publicznej, biurach, szpitalach czy szkołach. Charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie i są łatwe w utrzymaniu czystości. Każda posadzka jest jednak narażona na ścieranie i w miarę upływu czasu traci swój blask i połysk w wyniku codziennego użytkowania. W takim momencie warto zadbać o jej doczyszczenie i zabezpieczenie aby przedłużyć jej żywotność i przywrócić dawny blask. Proces ten należy podzielić na kilka etapów które opisujemy poniżej.

 

Ściąganie starych powłok ochronnych

Niemal każda posadzka wyłożona PCV została wcześniej zabezpieczona warstwą ochronną, która należy na wstępie usunąć. Używać się do tego środków chemicznych (tzw. Striperów), które rozpuszczają warstwy ochronne i „otwierają” powierzchnię do dalszego czyszczenia.

 

Doczyszczanie powierzchni

W zależności od rodzaju posadzki i stopnia zabrudzenia stosujemy odpowiednie środki chemiczne. Nie bez znaczenia jest także dobór odpowiedniej metody mechanicznej – wybór pada lub szczotki o poprawnej twardości ma ogromne znaczenie.  Za pomocą szorowarek jednotarczowych usuwamy zabrudzenia mechanicznie.

 

Konserwacja powierzchni (polimeryzacja)

Wyczyszczoną, spłukaną i osuszoną posadzkę PCV należy ponownie zabezpieczyć „zamknąć” przed wnikaniem brudu i ścieraniem. W tym celu nanosimy ręcznie za pomocą bawełnianych mopów, kilka warstw wyprawy polimerowej. Warstwa ta zamyka mikrorysy w posadzce i nadaje jej połysk, chroniąc tym samym przed zniszczeniem

 

Polerowanie wyprawy polimerowej

Odpowiednio utwardzona wyprawa polimerowa  (24h po naniesieniu) nadaje się do polerowania. W tym celu używamy wysokoobrotowych maszyn jednotarczowych z odpowiednim padem lub gąbką. Efekt błyszczącej i zabezpieczonej podłogi, zawsze wywołuje pozytywne emocje na klientach – a nam daje poczucie dobre wykonanej pracy.

 

 

Pozostałe usługi w naszej ofercie:

Renowacja maszyn

Czyszczenie posadzek